Pod Pralesem

RANGERS – PLAVCI

Oblíbená česká skupina Plavci, věnující se stylu folk a country, slaví letos 55 let své existence.První sestava se sešla v roce 1964 a tvořili ji Milan Dufek, Antonín Hájek, Mirek Řihošek, Jan Vančura a Jiří Veisser. O rok později pětice odehrála svůj první koncert, za pivo a párek.O další dva roky později se zúčastnili festivalu Porta a hned první vítězství.

Svou první desku vydali v roce 1968 u firmy Panton a již v roce 1970 měli na svém kontě první prodaný milion desek v Československu, V roce 1972 obdržela skupina „ZLATO DESKU“ za další prodaný milion LP.

Mezi nejznámější písně patří: Zvedněte kotvy, 500 mil, Teče voda, Rákosí, Pole s bavlnou,  Láska je věc kouzelná, Vysočina, Kopej hrob můj, Vím, vím, Inženýrská a další.

A co k letošnímu koncertu řekl Honza Vančura: „Rozhodl jsem se, že v letošním roce, kdy oslavuje kapela RANGERS-PLAVCI 55 let existence, ukončím moji celoživotní hudební kariéru. Celá léta jsem se těšil s příznivci a fanoušky  kapely při našich vystoupeních. Myslím, že nastal čas se rozloučit. Proč ne také 5.7.2019 na akci  „Hudební léto“ v amfi Pod Pralesem. Vždyť i Velké Karlovice se zapsaly mezi místa, která jsme s Plavci během našeho 55. letého působení, navštívili.,,

Na Vás všechny se těší Honza Vančura